Jak przewieźć kwiaty w samochodzie?

Dodano: 20.05.2022
Jak przewieźć kwiaty w samochodzie?

Przewóz większej ilości roślin w samochodzie może być nie lada wyzwaniem. Zwłaszcza w sytuacji, kiedy kwiatów jest sporo, a my dysponujemy małym autem. Zawsze bowiem istnieje zagrożenie, że podczas podróży kwiaty ucierpią, połamią się czy zwiędną. Dlatego tak istotne jest zapewnienie stosownego transportu, aby po dotarciu do miejsca docelowego były w odpowiednim stanie. O ile przewożąc kwiaty jednorazowo, można zaryzykować zastosowanie prowizorycznego rozwiązania, tak wiedząc, że będziemy to robić regularnie warto sprawić, aby przewożenie kwiatów było dla nich komfortowe. Jeśli zastanawiasz się, jak przewieźć kwiaty w samochodzie, aby nie ucierpiały w trakcie podróży, w artykule postaramy się podpowiedzieć optymalne rozwiązanie. Zapraszamy do lektury!

Spis treści

  1. Co jest najważniejsze w prawidłowym transporcie kwiatów?
  2. Jak zabezpieczyć kwiaty doniczkowe przed wyjazdem? Podpowiadamy!
  3. Jak powinien wyglądać transport ciętych kwiatów?
  4. Jak przewodzić kwiaty w samochodzie podczas wysokiej temperatury?
  5. Profesjonalne wózki do przewozu kwiatów
  6. Jak rozwiązać problem z przewozem kwiatów w samochodzie?

Co jest najważniejsze w prawidłowym transporcie kwiatów?

Planując transport kwiatów z jednego miejsca w drugie, bardzo ważne jest przygotowanie się wcześniej do tego zadania. Kwiaty powinny być odpowiednio do tego przygotowane, zabezpieczone w taki sposób, by w trakcie podróży się nie połamały. Kwiaty w samochodzie powinny mieć też dostatecznie dużo miejsca. Jeśli więc przewozisz ich większą ilość, musisz wiedzieć, że nie możesz ich umieścić zbyt blisko siebie, gdyż mogą wtedy ucierpieć. Przed samym wyjazdem powinieneś dowiedzieć się, jak prawidłowo zapakować kwiaty.

Jak zabezpieczyć kwiaty doniczkowe przed wyjazdem? Podpowiadamy!

Zabezpieczenie kwiatów przed wyjazdem jest jednym z podstawowych działań, niezwykle istotnym w czasie ich transportu. Dobrym rozwiązaniem jest użycie skrzynek, w których można przewozić zarówno rośliny w doniczkach, jak i kwiaty cięte ułożone w odpowiedniej odległości od siebie. Przed rozpoczęciem transportu kwiatów doniczkowych, pierwszym działaniem powinno być przesadzenie ich do zwykłych plastikowych doniczek. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że doniczka nie zostanie zniszczona w trakcie jazdy.

Przygotowanie do transportu kwiatów jest znacznie prostsze w przypadku egzemplarzy o niewielkich rozmiarach. Wystarczy je po prostu ułożyć w kartonie, a wolne przestrzenie wyłożyć papierem czy dowolnym materiałem, tak, by całość konstrukcji była stabilna. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku roślin posiadających imponujące rozmiary. W tym przypadku uwagę należy zwrócić na zabezpieczenie doniczki, najlepiej przy użyciu folii bąbelkowej. Jeśli roślina jest duża i rozłożysta, dobrym pomysłem będzie delikatne obwiązanie liści przy pomocy sznurka.

Jak powinien wyglądać transport ciętych kwiatów?

Jeśli planowana jest dłuższa podróż kwiatów ciętych, poleca się je włożyć przed jazdą do zimnego pomieszczenia, ewentualnie umieszczenie ich w lodówce. Jest to ważne, zwłaszcza gdy na zewnątrz panują wysokie temperatury. Warto w tym miejscu wspomnieć, że bardzo często podczas przechowywania np. bukietu Panny Młodej, łodygi owija się papierem zwilżonym wcześniej wodą, a następnie owija całość przy użyciu folii aluminiowej. Tak zabezpieczone kwiaty cięte mogą przetrwać nawet kilka godzin w wysokich temperaturach. Innym sposobem jest umieszczenie bukietu w wiaderku napełnionym zimną wodą.

Jak przewodzić kwiaty w samochodzie podczas wysokiej temperatury?

Podczas przewożenia kwiatów, samochód powinien być odpowiednio do tego przystosowany. Kiedy na zewnątrz panują upały, nie polecamy pozostawiania kwiatów w bagażniku na długie postoje. Bez działania klimatyzacji, temperatura w bagażniku może być niezwykle wysoka. Tym samym wyciągając je w miejscu docelowym, może się okazać, że w czasie podróży kwiaty po prostu zwiędły.

Podobnie sprawa wygląda w nieco chłodniejszych porach roku, kiedy decydujemy się na uruchomienie ogrzewania. Transport kwiatów jest niezwykle odpowiedzialnym zadaniem, dlatego też każdy, kto się go podejmuje, powinien zdawać sobie sprawę, że są one niezwykle wrażliwe na działanie wysokich temperatur. Wyjątkowo natomiast należy podejść do storczyka. Wiele osób nie wie, jak zapakować storczyka w doniczce, by nie odczuł niekomfortowych warunków. W tym celu poleca się zanurzenie łodyg w wodzie na czas przewozu.

Profesjonalne wózki do przewozu kwiatów

W miejscach, w których niemalże przez cały dzień transportuje się kwiaty z jednego punktu do drugiego, zazwyczaj używa się wózków do przewozu kwiatów, nazywanych też wózkami CC. Stosuje się je zarówno w dużych marketach, w których ulokowane są miejsca z elementami ogrodowymi, jak i w kwiaciarniach. Wózki duńskie znacząco usprawniają łańcuch dostaw i działają na zasadzie palet. Również i w tym przypadku kluczem do sukcesu jest przemyślanie rozłożenie wszystkich kwiatów, aby zapewnić im stabilność.

Jak rozwiązać problem z przewozem kwiatów w samochodzie?

W przypadku chęci przewozu znacznej ilości roślin z jednego miejsca do drugiego warto przemyśleć skorzystanie z pomocy firmy transportowej. Dzięki czemu posiadane rośliny oddajemy w ręce fachowców, którzy mają doświadczenie w tego typu przedsięwzięciach. Zalet w tym przypadku jest naprawdę sporo - firmy transportowe mają duże samochody, więc umieszczając w środku nawet znaczną ilość kwiatów nie zostaną one zduszone. Oferujemy swoją pomoc w zakresie przewozu kwiatów naszym samochodem. Skontaktuj się z nami, a z pewnością ustalimy szczegóły. Zapraszamy!